BrabantZorg G’oud: Samen na het pensioen
23 januari 2025
Na een jarenlange, waardevolle carrière in de zorg stopt het werken, maar het contact hoeft niet te verdwijnen. Dat is precies waar BrabantZorg G’oud voor staat: een vereniging die oud-medewerkers samenbrengt om herinneringen te delen, actief te blijven en verbonden te blijven met BrabantZorg.
In dit interview delen Jan Timmermans en Franca van Lanen, beiden gepassioneerde bestuursleden van G’oud, hoe zij na hun pensioen een nieuwe invulling vonden als lid van deze bruisende vereniging. Van fietstochten en creatieve workshops tot een warm hart voor de zorg: ontdek wat G’oud zo bijzonder maakt en hoe de vereniging bijdraagt aan verbondenheid onder gepensioneerden van BrabantZorg.
Jan stelt zich voor: "Ik ben Jan Timmermans, 71 jaar, uit Veghel. In 1987 begon ik als klusjesman bij De Watersteeg. Dankzij cursussen en de kansen die ik kreeg, werkte ik me op tot afdelingshoofd en later projectondersteuner op het bedrijfsbureau. Ik was betrokken bij de bouw en verbouwing van locaties zoals Laarstede, De Wellen en Catharinahof. Mijn laatste project was de verbouwing van het gezamenlijke kantoor van BrabantZorg en BrabantWonen in Oss. Dat heb ik bijna negen jaar gedaan tot ik, vanwege lichamelijke problemen, met vervroegd pensioen ging.
Nu geniet ik van mijn pensioen en ben ik actief als bestuurslid van G’oud, de gepensioneerdenvereniging van BrabantZorg. Eén van mijn taken is het organiseren van fietstochten, iets wat ik met veel plezier doe.”
Franca vertelt: "Ik ben Franca van Lanen, 73 jaar, uit Uden. Mijn carrière bij BrabantZorg begon in 1990 bij Nieuwe Hoeven in Schaijk, waar ik eerst als ziekenverzorgster werkte en daarna als receptioniste tot mijn pensioen in 2016. In totaal heb ik 27 jaar voor BrabantZorg en 45 jaar in de zorg gewerkt. Het zorgen zit in mijn hart, en daarom ben ik nog steeds actief als vrijwilliger bij Nieuwe Hoeven. Sinds 2016 ben ik ook secretaresse van G’oud, waar ik mijn oud-collega’s blijf ontmoeten."
Over BrabantZorg G’oud
BrabantZorg G'oud staat voor gepensioneerde oud-werknemers en is opgericht in 2015 op initiatief van oud-BrabantZorg bestuurder Henk van de Werfhorst, die toen zelf met pensioen ging. Inmiddels is het een officiële vereniging met statuten en een inschrijving bij de Kamer van Koophandel. De vereniging heeft op dit moment 146 leden en staat open voor alle oud-medewerkers die hier met pensioen zijn gegaan, ongeacht hun functie. Het doel is verbondenheid te behouden en oud-collega’s te verenigen.
Jan zegt: “Men noemt het vaak "Goud van Oud", dat is echt iets van onze generatie want dat kennen we nog van Radio Veronica, waarmee we zijn opgegroeid.”
Waarom deze vereniging?
Franca vertelt: “De vereniging draait om verbondenheid. Alle leden hebben een hart voor de zorg, en dat verbindt ons.” Jan: “De vereniging is vooral gezellig. Een mooi voorbeeld is een boottocht die we organiseerden. De kapitein wilde vanalles vertellen maar zijn verhaal kwam niet boven ons gebuurt uit! Dat typeert ons: het draait om ontmoeting en gezelligheid.”
Wat doet G’oud zoal?
De vereniging organiseert verschillende activiteiten, meestal 4 tot 5 per jaar. We proberen zoveel mogelijk activiteiten vanuit de contributie te betalen. Introducés mogen bijna altijd mee maar betalen dan de kostprijs.
- Fietstochten: Twee keer per jaar, voor- en na de zomer. We starten op een BrabantZorg-locatie met koffie, fietsen naar een andere locatie voor lunch en eindigen met een borrel weer bij de startlocatie. Er fietsen vaak 50-75 mensen mee. We splitsen op in kleinere groepen, wat veiliger en net zo gezellig is.
- Wandeltochten: Verschillende routes, variërend in lengte, met deelname van ongeveer 40 personen.
- Creatieve workshops: Bloemschikken, brood bakken, bonbons maken en bier brouwen.
- Boottocht: We hebben bijvoorbeeld een tocht over de Maas gemaakt richting de Biesbosch, inclusief lunch.
- Informatieve bijeenkomsten: Met sprekers zoals een notaris, een specialist op het gebied van veiligheid, hang- en sluitwerk, een diëtist of een fysiotherapeut over valpreventie.
- Culturele uitstapjes: Zoals het Boerenbondsmuseum in Gemert.
- Jaarvergadering: Tijdens de jaarvergadering nodigen we iemand van de Raad van Bestuur van BrabantZorg uit om te vertellen over actuele ontwikkelingen. Dan blijven we op de hoogte.
Jan zegt met een lach op zijn gezicht: “We moeten natuurlijk niet vergeten dat wij potentiële klanten van BrabantZorg zijn, dus blijven we graag op de hoogte, haha!”
Franca vertelt nog: Wat wel bijzonder was, was dat we tijdens coronatijd toch binnen de kaders wat zijn blijven organiseren. Ook hebben we toen kerstkaarten en chocolade hartjes rondgebracht naar leden, allemaal op de fiets. We legden toen op een dag wel 80 kilometer af om iedereen te bereiken. Dit werd enorm gewaardeerd.
Ben je bijna met pensioen? Zo word je lid:
Iedereen waarvan BrabantZorg de laatste werkgever is geweest en BrabantZorg nog steeds een warm hart toedraagt is van harte welkom bij de vereniging.
Franca vertelt: “Iedere drie maanden krijg ik een overzicht van mensen die vanaf 62 jaar met pensioen gaan. Die stuur ik een mail of brief met een uitnodiging met alle informatie. Soms missen we echter mensen, bijvoorbeeld als ze eerder dan hun 62e met pensioen zijn gegaan. Daarom zou meer bekendheid binnen BrabantZorg helpen. Mensen kunnen ons altijd zelf benaderen als ze lid willen worden. Een aanmeldformulier is aan te vragen via e-mailadres: francavanlanen@gmail.com
De contributie is nu €24 per jaar per lid, en dat wordt met eenzelfde bedrag per lid aangevuld vanuit BrabantZorg. Daarmee hebben we een mooi budget om activiteiten te organiseren!
Toekomstvisie
Een van onze uitdagingen is mensen op de hoogte brengen van het bestaan van G’oud. Onze droom is dat iedereen die bij BrabantZorg heeft gewerkt en hier uiteindelijk ook met pensioen gaat, lid wordt van G’oud.